bezsprzeczna wyższość kobiet

na portalu psychologicznym, na którym spędzam poranek w oczekiwaniu, aż nadejdzie ocieplenie i będę mogła pobiegać, interesujący artykuł. O tym, za jakimi wynalzkami w historii ludzkości stoją kobiety. Klikam, bo nigdy nie wiadomo, kiedy zawita do nas znowu teść głosząc swoje poglądy o korelacji między płcią a inteligencją i trzeba będzie podjąć rękawicę.

I tak, w kolejności chronolicznej ( czyli preferowanej przez pleć żeńską) kobiety wynalazly:
1/ piwo w starożytnej Mezopotamii (moim zdaniem, nie do udowodnienia)
2/ filtr do kawy ( Niemka, której fusy wchodziły w zęby, przy pomocy kartki z zeszytu syna)
3/ wycieraczki do samochodu ( ale wynazczyni była zbyt biedna by opatentować)
4/ maszynka do robienia lodów. ( nie tych – niestety)

i – last but not least- taka amerykanka, która wynalazla portal ZAADOPTUJ FACETA, na którym to kobiety wybierają mężczyzn, a nie odwrotnie.

Artkuł może nie daje poczucia ogromu intelektu i kreatywności kobiet na przestrzeni wieków, ale daje nadzieję, że jeśli coś Ci przyjdzie do głowy, możesz nadal załapać się do top 10 wynalazczyń ever.

Ja na przykład od razu chciałabym w kategorii ODKRYCIA zgłosić moją mamę, która w roku 1997 odkryła, że garnki i patelnie myje się z dwóch stron, a nie tylko w środku.

One thought on “bezsprzeczna wyższość kobiet

  1. À ja wynalazlam fosforyzujacy plyn do sedesu, zeby chlopcy w nocy mieli lepsza celnosc. Istnieje wylacznie w mojej glowie, ale liczy sie pomysl, no nie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>